IQ Money

11 Mart 2022 Posted in IQ Money, Makale Yorum yapılmamış

IQ Money son günlerde kullanılmaya başlanan yeni nesil hesap cüzdanlarından bir tanesidir. BDDK tarafından denetlenen IQ Money merkez bankası tarafından belirli periyolarla denetlenmektedir. Ödeme ve Finansal işlemlerde sunmuş olduğu çeşitlilik ve hız IQ money ‘in ön plana çıkmasındaki önemli etkenler arasında gösterilebilir. Ücretsiz olarak sunulan elektronik hesap cüzdanına sizlerde ücretsiz olarak sahip olabilir, finansal işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Aylık Kullanım ücreti yada üyelik ücreti şeklinde herhangi bir ücret talep edilmeyen uygulamayı limitlere dikkat ederek alternatif bir ödeme yöntemi olarak kullanabilirsiniz. IQ Money elektronik hesap cüzdanında para transfer işlemleri 23 saniye’de sonuçlanmaktadır. Birbirinden farklı bankalar ile IQ Money ‘e para yatırma ve para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Basit ve karmaşık olmayan altyapısı sayesinde finansal işlemlerinizi IQ money hesap cüzdanında kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

IQ Money Nedir ?

IQ Money finansal işlemlerinizi kontrol etmenizi sağlamak amacıyla oluşturulmuş yasal olarak hizmet sağlayan elektronik hesap cüzdanıdır.Ücretsiz olarak sunulan elektronik hesap cüzdanını cep telefonunuzdan, bilgisayarınızdan yada tabletinizden kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bir kaç dakika içerisinde kolayca üyelik oluşturabileceğiniz hesap cüzdanında herhangi bir ücret bulunmamaktadır. Uygulama sayesinde ücretsiz bir hesap cüzdanına sahip olabilir; finansal işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

IQ Money Hesabı Nasıl Açılır?

IQ Money hesabını uygulamanın web sürümünden yada mobil uygulaması üzerinden hesap oluştur butonuna tıklayarak anında oluşturabilirsiniz. IQ Money uygulamasında sizden ad soyad, adres, telefon numarası, eposta ve kimlik bilgileri talep edilmektedir. İlgili bilgileri girme işleminizin ardından ücretsiz olarak elektronik hesap cüzdanına sahip olabilirsiniz. Dilerseniz kurumsal üyelik oluşturarak link üzerinden online olarak ödemelerinizi alabilirsiniz. Bireysel olarak yada kurumsal olarak elektronik hesap cüzdanını güvenle tercih edebilirsiniz.

IQ Money Nasıl İndirilir?

IQ Money uygulamasını cep telefonunuzun üzerinden Apple store uygulamasından yada Google play store uygulamasından anında kolaylıkla indirebilirsiniz. Sizlerle elektronik hesap cüzdanını indirebileceğiniz linkleri paylaşacağız. Cep telefonunuzun modeline göre ilgili uygulamayı bir kaç saniye içerisinde telefonunuza anında indirebilir, ücretsiz olarak kullanmaya paylaşayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken cep telefonunuzun modeline ve yazılım altyapısına göre mağaza bölümünden ıq money diyerek aratmak, ardından indir butonuna tıklayarak uygulamaya sahip olabilirsiniz.

IQ Money Güvenlimi?

IQ Money hesap cüzdanı merkez bankası tarafından lisanslı ve yasal olarak hizmet sağladığı için güvenilirdir. Yasal bir uygulama olduğu için yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunda BDDK ile iletişime geçerek sorununuza çözüm üretebilirsiniz. 2019 yılından bu yana faal olarak hizmet veren firmayı tercih edebilir finansal işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme alma ve online ödeme yapma açısından kullanıcılarına uygulama bir çok kolaylık sağlamaktadır.

IQ Money Limitleri Nelerdir?

IQ Money Uygulamasında hesap türüne göre farklı limitler yer almaktadır. Standart Hesap, Doğrulanmış Hesap ve Sözleşmeli hesap türüne göre değişen limitleri aşağıdaki tablomuzda görüntüleyebilirsiniz.

IQ Money Hesap Limitleri;

Bankadan Cüzdana Transfer;
Standart Hesap: 0
Doğrulanmış Hesap: 50.000 TL
Sözleşmeli Hesap: 250.000 TL

Cüzdandan Bankaya Transfer;
Standart Hesap: 0
Doğrulanmış Hesap: 50.000 TL
Sözleşmeli Hesap: 250.000 TL

Cüzdanlar Arası Gelen Transfer;
Standart Hesap: 750 TL
Doğrulanmış Hesap: 50.000 TL
Sözleşmeli Hesap: 250.000 TL

Cüzdanlar Arası Giden Transfer;
Standart Hesap: 0 TL
Doğrulanmış Hesap: 50.000 TL
Sözleşmeli Hesap: 250.000 TL

IQ Money ‘e Nasıl Para Yüklenir?

IQ Money hesabınıza para yükleme işlemi için öncelikle kullanıcı adınız ve şifreniz ile uygulamaya girmeniz gerekmektedir. Ardından para yatır butonuna tıklayarak IQ Money para yatırma hesap bilgilerine erişebilirsiniz. IQ Money para yükleme işleminde; Garanti Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Türkiye Finans Bankası, Albaraka, Vakıf Katılım ve Şekerbank hesap bilgileri ile hizmet sağlamaktadır. Yatırımda bulunmak istediğiniz bankanın hesap bilgilerini alarak elektronik hesap cüzdanına yatırımda bulunabilirsiniz. Para yatırma işleminizde unutmamanız gerek açıklama kısmına müşteri numaranızı girmenizdir.

IQ Money’den Nasıl Para Çekilir?

IQ Money uygulamasında para çekme işlemi sırasında tek yapmanız gereken adınıza kayıtlı herhangi bir bankanın hesap bilgilerini girmenizdir. İlgili banka hesap bilgilerini tek seferlik girme işleminizin ardından banka bilgileriniz kayıtlı kalacaktır. Sonraki para çekme işlemlerinizi bu sayede daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. IQ money ile yapacağınız para çekim işlemleri bir kaç dakika içerisinde tamamlanacaktır.

IQ Money İle Nasıl Para Gönderilir?

IQ Money ile para gönderme işleminde kişinin telefon numarası yada müşteri numarası yeterlidir. Uygulama üzerinden para gönderme seçeneğine tıklama işleminizin ardından ilgili müşteri numarasına yada cep telefon numarasını yazdıktan sonra tutarı girme işleminizin ardından anında para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. IQ money ile para gönderme işlemi anlık olarak sonuçlanmaktadır.

IQ Money İle Nasıl Para Talep Edilir?

IQ Money uygulaması ile dilediğiniz kişiden para talep etme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulamaya girme işleminizin ardından para talep etme butonuna tıklamak. Ardından para talep edeceğiniz kişinin cep telefon numarası yada müşteri numarası üzerinden para talep etme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Talep ettiğiniz tutarı yazma işleminizin ardından dilerseniz açıklama kısmına talep sebebinizi ‘de belirtebilirsiniz.

IQ Money başlıklı yazımızda yeni ödeme yöntemleri arasında yer alan yasal hesap cüzdanı hakkında bilgi verdik ve kısaca para transfer işlemlerini nasıl gerçekleştirebileceğinizi belirtik. Sayfamızda en yeni ve en popüler ödeme yöntemleri hakkında bir çok içeriğe ulaşabilirsiniz. IQ Money hakkında detaylı bilgiye www.ıqmoney.com.tr adresi üzerinden ulaşabilir, merak ettiğiniz sorularınızı canlı destek hattımıza sorabilirsiniz.

IQ Money
4 (80%) 1 vote